Okres jesienno-zimowy to trudny czas w kontekście zapadalności na infekcje. Zarówno opiekunowie jak i zwierzęta, w tym psy towarzyszące są narażeni na szereg czynników, które mogą doprowadzić do stanów zapalnych w organizmie. Stąd też ważne jest aby zadbać o odpowiednią ochronę przed czyhającymi zarazkami, bakteriami, wirusami i innymi stworzeniami. Otóż nie do końca jest tak, […]
Zapytaj eksperta
Zapytaj eksperta: Jaka rolę w diecie psa odgrywają prebiotyki?
Zadaniem żywności jest dostarczenie wystarczającej ilości składników odżywczych, aby zaspokoić wszystkie potrzeby metaboliczne organizmu. Wśród żywności funkcjonalnej obecnie najczęściej badaną i dyskutowaną kategorią jest żywność funkcjonalna zawierająca prebiotyki.
Zapytaj eksperta: Jaki wpływ na zdrowie psa mają probiotyki?
Nawet jeśli zwierzęta towarzyszące są karmione dietą zbilansowaną pod względem odżywczym bardzo ważne jest jej wzbogacanie o składniki wspierające prawidłowy stan mikrobioty jelit, co ułatwia ochronę organizmu przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, w tym patogenami.
Zapytaj eksperta: Jak zapewnić psu zdrową starość?
Starzenie się psów jest procesem fizjologicznym prowadzącym do wolno postępujących zmian w przemianach metabolicznych składników odżywczych, osłabienia funkcji poszczególnych narządów, spowalniania procesów regeneracyjnych, obniżenia odporności oraz zmniejszenia umiejętności adaptacyjnych organizmu do nowych warunków.
Zapytaj eksperta: Dlaczego warto podawać psu oleje?
Jednym z podstawowych składników diety podawanym bądź to w postaci tłustych ryb lub olejów rybnych są wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny n-3, a wśród nich szczególnie dwa zasługują na szczególną uwagę: kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA).
Zapytaj eksperta: Jak chronić psie stawy?
Jednym z najczęstszych problemów psów, niezależnie od ich wielkości są choroby zwyrodnieniowe stawów. Ich nasilenie obserwuje się wraz z wiekiem psa.